Aż 12 medali w tym 4 złote i zwycięstwo w punktacji województw z przewagą 50,58pkt. nad województwem Mazowieckim to dorobek reprezentacji wielkopolskich lekkoatletów w kategorii junior młodszy podczas odbywającej się w Łodzi w dniach 5-7 lipca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wynik ten to zasługa całej reprezentacji i sztabu trenerskiego jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje dwoje zawodników specjalizujących się w biegach sprinterskich: Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) oraz Adrian Wesela (UKS Orkan Środa), którzy do tego dorobku punktowego przyczynili się podwójnie. Klaudia – srebrna medalistka Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w biegu na 100m z krajowego czempionatu wróciła również ze srebrem, które niespodziewanie przegrała o 0,07 sekundy z Olgą Pietrzak (KS Zawkrze Mława) wywalczyła złoto na dystansie 2 razy dłuższym. Mocnych za to nie było na reprezentanta UKS Orkan Środa – Adriana Weselę, który do złota na „setkę” dołożył złoto na 200m.
Warto dodać, że w liczącej równe 100 osób reprezentacji, aż 40 razy nasi zawodnicy kwalifikowali się do ścisłego finału (ósemki). Ponadto w klasyfikacji punktowej klubów, w pierwszej dziesiątce znalazły się dwa pochodzące z Wielkopolski: 5 miejsce KS Gwardia Piła, 6. UKS Orkan Środa.

Wykaz medalistów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ