Już w środę 6 lipca rozpoczynamy 30. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Amsterdamie. Zawody zapoczątkują konkursy eliminacyjne rzutu młotem kobiet z naszymi dwoma reprezentantkami – Joanną Fiodorow, która będzie bronić brązu sprzed 2 lat oraz Malwiną Kopron (obie OŚ AZS Poznań). Zmagania zakończy również Wielkopolski podwójny akcent w szatafetach 4x400m K i M, które w co bardzo wierzymy zakwalifikują się do finałów z Patrycją Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) i Przemysławem Waścińskim (MUKS Kadet Rawicz).

Poniżej przedstawiamy starty naszych zawodników w poszczególnych dniach oraz skład reprezentacji Wielkopolski

Skład reprezentacji Wielkopolski na Mistrzostwa Europy
1. Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) bieg na 400 metrów oraz sztafeta 4x400m – 52.26 [SB]/ 52.35 minimum
2. Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) w trójskoku – 14.17/14.00
3. Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) – rzut młotem- 72.74 /69,00
4. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) – rzut młotem – 72.98/ 69,00
5. Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła) 100 m, sztafeta 4x100m – 10.21/10.35
6. Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań) – sztafeta 4×100 m,
7.Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) – sztafeta 4x100m,
8. Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań) – 4×100 m,
9.Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz) – sztafeta 4×400 metrów,
10.Robert Bryliński (OŚ AZS Poznań) – bieg 400m ppł. 49,88/ 50.50

06.07 (Środa):
10:45 rzut młotem el. Gr. A – Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań)
12:05 rzut młotem el. Gr. B – Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)
12:40 100m el. – Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła)
13:10 400m el. – Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)
17:05 400m ppł. el. – Robert Bryliński (OŚ AZS Poznań)

07.07 (Czwartek):
16:15 400m ppł półfinał – ew. Robert Bryliński
17:35 400m półfinał – ew. Patrycja Wyciszkiewicz
18:00 100m półfinał – ew. Remigiusz Olszewski
19:50 100m finał – ew. Remigiusz Olszewski

08.07 (Piątek):
13:10 trójskok el. – Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)
18:10 rzut młotem finał – ew. Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
19:40 400m ppł finał – ew. Robert Bryliński
20:25 400m finał – ew. Patrycja Wyciszkiewicz

09.07 (Sobota):
13:55 4x400m el. – Patrycja Wyciszkiewicz
14:25 4x400m el. – Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)
19:40 4x100m el. – Remigiusz Olszewski, Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań), Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań), Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)

10.07 (Niedziela):
17:25 trójskok finał – ew. Anna Jagaciak Michalska
17:55 4x100m finał – ew. Remigiusz Olszewski, Adam Pawłowski, Krzysztof Grześkowiak, Grzegorz Zimniewicz
18:40 4×400 finał – ew. Patrycja Wyciszkiewicz
18:50 4×400 finał – ew. Przemysław Waściński

Wszystkim życzymy powodzenia!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ