Znakomicie wypadli nasi zawodnicy podczas pierwszego dnia 30.Mistrzostw Europy w Amsterdamie.  Wszyscy startujący awansowali do kolejnej rundy europejskiego czempionatu: Joanna Fiodorow i Malwina Kopron w rzucie młotem, Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 400 m, Robert Bryliński na 400 m ppł. (wszyscy OŚ AZS Poznań) oraz Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła) na 100 m.

Wyniki naszych zawodników w  I dniu zawodów  06.07 (środa)  oraz terminy kolejnych startów

Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) – 10:45 rzut młotem el. Gr. A –  IX wynik eliminacji (69,35 m) awans do finału 69,35 m (08.07 godz.18:10)
Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) -12:05 rzut młotem el. Gr. B  VIII wynik eliminacji (69,23 m) awans do finału (08.07 godz.18:10)
Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła) – 12:40 100m el. — XVI wynik eliminacji (10.46 sek.) awans do półfinału (07.07 godz.18:00)
Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)13:10 400m el. – III wynik eliminacji (52.46 sek.) awans do finału (07.07 godz.17:35)
Robert Bryliński (OŚ AZS Poznań) 17:05 400m ppł. el. – VII wynik eliminacji (50.74 sek.) awans do półfinału  (07.07 godz. 16:15)

Malwina Kopron (rzut młotem) wraz z trenerem Czesławem Cybulskim

Źródło: PZLA

Plan startów naszych zawodników w II dniu

07.07 (Czwartek):
Robert Bryliński  g.16:15 400m ppł. półfinał
Patrycja Wyciszkiewicz  g.17:35 400m półfinał
Remigiusz Olszewski  g.18:00 100m półfinał
ew. finał g.19:50

Program minutowy i wyniki – on-line

Kolejne dni

08.07 (Piątek):

13:10 trójskok el. – Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)
18:10 rzut młotem finał – ew. Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
19:40 400m ppł finał – ew. Robert Bryliński
20:25 400m finał – ew. Patrycja Wyciszkiewicz

09.07 (Sobota):
13:55 4x400m el. – Patrycja Wyciszkiewicz
14:25 4x400m el. – Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)
19:40 4x100m el. – Remigiusz Olszewski, Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań), Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań), Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)

10.07 (Niedziela):
17:25 trójskok finał – ew. Anna Jagaciak Michalska
17:55 4x100m finał – ew. Remigiusz Olszewski, Adam Pawłowski, Krzysztof Grześkowiak, Grzegorz Zimniewicz
18:40 4×400 finał – ew. Patrycja Wyciszkiewicz
18:50 4×400 finał – ew. Przemysław Waściński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ