W dniach 14-17 lipca w Tbilisi (Gruzja) odbyły się 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych. W składzie reprezentacji znalazło się troje wielkopolskich zawodników: Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła), Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno) oraz Kornel Warszawski (LKS Orkan Ostrzeszów).

Najwięcej powodów do radości przysporzyła nam Klaudia, która zdobyła 2 medale. Pierwszy – brązowy w biegu na 100 m z wynikiem 11.82 – stał się historycznym – jako pierwszy medal dla Polski w nowo-rozpoczętym cyklu imprez jakim są ME-U18. Drugi z kolei podopieczna trenera Romana Marciniaka wywalczyła w sztafecie szwedzkiej – z wynikiem 2:08.57, który również przejdzie do historii jako nowy nieoficjalny rekord Polski w tej właśnie konkurencji.
W rywalizacji rzutu młotem wysokie, choć najgorsze dla sportowca 4. miejsce zajęła z wynikiem 63,89m zawodniczka UKS Achilles Leszno – Patrycja Maciejewska. Do medalu trochę jednak zabrakło – trzecia zawodniczka osiągnęła rezultat równy 66m (rekord życiowy Patrycji to 64,28).
Po ubiegłorocznych EYOF rozgrywanym również w Tbilisi, apetyt na medale zaostrzył nam Kornel Warszawski z LKS Orkan Ostrzeszów. Tym razem jednak musiał zadowolić się 7. miejscem w rzucie dyskiem z wynikiem 56,70 (na medal trzeba było rzucić 60 m) oraz dalekim 17. miejscem w pchnięciu kulą z wynikiem 16,89, który przy rekordzie życiowym Kornela 19,14 pozostawia niedosyt (z wynikiem w granicach PB Kornel zająłby 6. miejsce). Należy zwrócić jednak uwagę, że zawodnik z Ostrzeszowa urodził się w 2000 roku a zdecydowana większość rywali przed jest o rok starsza.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.