Znakomicie spisali się podczas rozegranych w dniach  30-31.07 w Jeleniej Górze  33.Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U’23) zawodnicy Wielkopolskich klubów, którzy zdobyli w sumie 17 medali: 8 złotych,  4 srebrne oraz 5 brązowych. Najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji medalowej  okazał się poznański OŚ AZS  (5 w punktacji miejsc 1-8,  zdobywając 267,3 pkt.).

W ubiegłym roku „nasi” zawodnicy podczas Mistrzostw Polski U’23 w Białymstoku wywalczyli 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe. W klasyfikacji województw Wielkopolska wywalczyła 2 miejsce z 555,3 pkt., co jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego, gdzie zajmując 3 miejsce zdobyliśmy 493 pkt.

Na wyróżnienie  zasługują mulitmedaliści Mistrzostw:

Martyna  Galant (OŚ AZS Poznań), która triumfowała w biegach na 800 oraz 1500 m oraz dodała do tego medal srebrny w klubowej sztafecie 4×400 m.

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań),  potrójna  medalistka, która wygrała  bieg na 400 m, wywalczyła 2 miejsce na 200 m (23,64 sek.) z nowym rekordem życiowym oraz  zdobyła wraz koleżankami klubowymi  w sztafecie 4×400 m drugi medal srebrny.

Adrianna Szostak (SL Olimpia Poznań), która w trójskoku z wynikiem 12,93 m zapewniła sobie 1 miejsce, natomiast w skoku w dal wywalczyła 2 miejsce z nowym rekordem życiowym 6,10 m.

Adrian Wyrzykiewicz (PLKS Gwda Piła), który podobnie jak Martyna Galant stanął na podium w biegach na 800 oraz 1500 m zdobywając dwa brązowe medale.

oraz

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz), który wygrał bieg na 400 m ze znakomitym rezultatem 46,14 sek.

Kamila  Ciba (OŚ AZS Poznań) złota medalistka na 100 m z nowym rekordem życiowym 11,74 sek.

Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) w rzucie młotem, która po drodze na Igrzyska Olimpijskie w Rio zdobyła złoto z wynikiem 69,72 m.

Lidia Augustyniak (OŚ AZS Poznań)  zwyciężczyni  rzutu dyskiem z wynikiem 55,99 m.

Martyna Galant w biegu na 800 m / fot: Tomasz Kasjaniuk PZLA

Klasyfikacja klubowa

1. AZS-AWF Warszawa 328.0 pkt.

2. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL   293.3

3. KS AZS AWF Wrocław   292.0

————————————————–

5.  OŚ AZS Poznań   267.3

20. MUKS Kadet Rawicz   57.0

22. PLKS Gwda Piła  54.0

27. SL Olimpia Poznań   46.0

32. MKS Juvenia Puszczykowo   37.0

39. UKS Orkan Środa Wlkp.   32.0

54. KS Gwardia Piła 22,0

60. WMLKS Nadodrze Powodowo  18.0

74. MKS Baszta Szamotuły  14.0

87. UKS Achilles Leszno 8,0

 

Punktacja województw

1. MAZOWIECKIE   775.0 pkt.

2. WIELKOPOLSKIE   555.3

3. DOLNOŚLĄSKIE  461.0

4. PODLASKIE   407.0

5. POMORSKIE  402.0

6. KUJAWSKO-POMORSKIE  339.3

 

Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ