Trzynaście krążków – 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe zdobyła w Suwałkach liczna grupa wielkopolskich lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski U23.

Złote medale zdobyli:
Kamila Ciba /OŚ AZS Poznań/ – 100m – 11.62 PB
Adrianna Janowicz /MKS Baszta Szamotuły/ – 200m – 24.35
Martyna Galant /OŚ AZS Poznań/ – 1500m – 4:19.89
Aneta Konieczek /WMLKS Nadodrze Powodowo/ – 3000m pprz. – 10:41.30

Srebrne:
Helena Dalke /OŚ AZS Poznań/ – 400m ppł. – 58.89
Adrianna Szóstak /SL Olimpia Poznań/ – trójskok – 12.84
Marika Kaczmarek / MUKS Kadet Rawicz/ – 64.35 PB
UKS Orkan Środa Wlkp. – 4x100m – 41.83 w składzie: Jarosław Guszczak, Maciej Palicki, Marcin Senk, Wojciech Kaczor.
OŚ AZS Poznań – 4x100m – 47.29 w składzie: Marika Zandecka, Kamila Ciba, Daria Świerczyńska, Helena Dalke.

Brązowe:
Martyna Galant /OŚ AZS Poznań/ – 800m – 2:13.35
Konieczek Aneta /WMLKS Nadodrze Powodowo/ – 5000m – 17:26.21
Joanna Stanisławska /UKS Orkan Środa Wlkp./ – wzywż – 1.65
OŚ AZS Poznań – 4x100m – 42.31 w składzie: Szymon Jakubowski, Bartosz Zaparty, Jakub Gałandziej, Józef Wosicki.

Klasyfikacja medalowa:
1. KS AZS-AWF Kraków                            3     7     2
2. AZS-AWF Warszawa                             3     4     2
3. AZS Łódź                                               3     2     2
……………………
7. OŚ AZS Poznań                                     2     2     2
13. WMLKS Nadodrze Powodowo          1            1
16. MKS Baszta Szamotuły                       1
28. UKS Orkan Środa Wlkp.                            1     1
29. MUKS Kadet Rawicz                                  1
29. SL Olimpia Poznań                                    1

Klasyfikacja punktowa:
1. KS AZS-AWF Kraków                      426
2. AZS-AWF Warszawa                       340
3. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL         302
……………………..
8. OŚ AZS Poznań                                180
12. UKS Orkan Środa Wlkp.                 89
18. WMLKS Nadodrze Powodowo      57
30. MKS Baszta Szamotuły                  41
34. MUKS Kadet Rawicz                       37
38. PLKS Gwda Piła                              32
39. KS Gwardia Piła                              30
40. SL Olimpia Poznań                         29
45. LUKS Orkan Września                   26
75. UKS 12. Kalisz                                 10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ