Informacja z MEJ W GROSSETTO

Szóstka wielkopolan powróciła z Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Grosseto. Nasi zawodnicy przed wyjazdem wzięli udział w zgrupowaniu, które miało miejsce w Spale następnie z lotniska Fryderyka Chopina udali się do Włoch.
Mimo wysokich temperatur jakie panowały w tym czasie w Toskanii, nasi zawodnicy zdobyli dwa medale i zajmowali miejsca w pierwszych ósemkach co bardzo przyczyniło się do wysokiego miejsca naszej reprezentacji.

Najlepiej wypadł podopieczny Romana Wiśniewskiego, Tymoteusz Zimny, zdobywając dwa medale, zawodnik, MKS Baszty Szamotuły, w biegu na 400 m wywalczył srebrny medal z nowym rekordem życiowym 46.04s i po emocjonującym biegu w sztafecie 4 x 400 m wyprowadziła nasz zespół na trzecie miejsce.

A oto pozostałe miejsca Wielkopolan:
6-miejsce na 100 m Klaudia Adamek KS Gwardia Piła trener Roman Marciniak
6- miejsce w rzucie młotem Patrycja Maciejewska UKS Achilles Leszno trenerka Hanna Górska
6 –miejsce na 3000 m prz. Nikodem Dworczak WMLKS Powodowo trener Artur Walczak
9- miejsce w skoku wzwyż Patrycja Skoczylas UKS 12 Kalisz trenerka Adrianna Wange
W składzie rezerwowym sztafety 4 x 100 Susana Lachele KS Gwardia trener Roman Marciniak.1 gros 2 gro 19 gro zdj wzla 1 zdj wzla 2 zdj wzla4

Polska reprezentacja w tych zawodach zdobyła dziewięć medali /2,4,3/ zajmując dziesiąte miejsce i szóste miejsce w punktacji zespołowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.