Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe oraz Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki zapraszają na konferencję metodyczną w dniu 09.11.2017 o godz. 14.00 (AWF Poznań)

Tematy wykładów:

  • PIERWSZY WYKŁAD: „Wspieranie ogólnego rozwoju młodzieży poprzez prawidłowy dobór ćwiczeń”
  • DRUGI WYKŁAD: „Diagnostyka w sporcie jako środek optymalizacji procesu treningowego ze szczególnym uwzględnieniem szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo”

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie danych: tj. imienia  i nazwiska oraz adresu korespondencyjnego (poczta tradycyjna)  w nieprzekraczalnym terminie do 20.10.2017 na adres rafal@wss.poznan.pl

KONFERENCJA METODYCZNO-SZKOLENIOWA

1. ORGANIZATOR
WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SPORTOWE W POZNANIU
ZAKŁAD TEORII SPORTU AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W POZNANIU

2. MIEJSCE
AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W POZNANIU
SALA WYKŁADOWA W BUDYNKU DYDAKTYCZNYM, UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 27/39

3. PROGRAM KONFERENCJI
 14:00 – OTWARCIE KONFERENCJI
 14:15 – 15:00 (+ 15 MINUT EWENTUALNIE DYSKUSJA) PIERWSZY WYKŁAD: „Wspieranie ogólnego rozwoju młodzieży poprzez prawidłowy dobór ćwiczeń”
dr hab. prof. AWF Adam Kawczyński Prodziekan ds. Badań Naukowych Wydziału Nauk o Sporcie AWF we Wrocławiu. W roku 2003 odbył staż naukowy w German Sport University Cologne w ramach programu Socrates. W roku 2004 i 2011 przebywał w ramach stypendium komisji europejskiej „Marie Curie” na stażach naukowych na wydziale Sensory Motor Interaction Aalborg University. Prowadził tam badania dotyczące właściwości sensomotorycznych mięśni. W roku 2016 pracował na Uniwersytecie w Aalborgu jako „zaproszony naukowiec”. Jego dorobek naukowy to 21 prac oryginalnych, z których 13zostało opublikowanych w czasopismach posiadających IF.

 15:15 – 16:00 (+ 15 MINUT EWENTUALNA DYSKUSJA) DRUGI WYKŁAD: „Diagnostyka w sporcie jako środek optymalizacji procesu treningowego ze szczególnym uwzględnieniem szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo”
dr hab. prof. AWF Jacek Zieliński
Kierownik Katedry Kinezjologii Sportu. Trener i pracownik naukowy, autor wielu publikacji z zakresu fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego w czasopismach posiadających IF, uczestnik konferencji i sympozjów o problematyce diagnostyki w sporcie. Zainteresowania badawcze: metabolizm puryn; hipoksantyna; próg wentylacyjny; biegacze na średnie i długie dystanse; cykl treningowy.
dr hab. prof. AWF Krzysztof Kusy
Kierownik Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego AWF w Poznaniu. Autor wielu publikacji z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, uczestnik i organizator konferencji. Doradca zespołów szkoleniowych współpracujących z Kadrami Narodowymi w zakresie diagnostyki i kontroli procesu przygotowań zawodników. Zainteresowania badawcze: trening fizyczny sportowców wyczynowych w różnym wieku. Długofalowe skutki zdrowotne wieloletniego treningu wyczynowego w sportach szybkościowo-siłowych i wytrzymałościowych. Zmiany metabolizmu wysiłkowego nukleotydów i ich pochodnych pod wpływem treningu. Predyktory i wskaźniki osiągnięć sportowych – fizjologiczne, biochemiczne i inne. Monitorowanie wydolności fizycznej i techniki sportowej w rocznym cyklu treningowym w sportach indywidualnych.
 16:30 – PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.