Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16.11.2017 zmarł Śp. Marek Kasprzyk

KASPRZYK MAREK_POZNAN_J2I5192
Marek Kasprzyk – ur. 08.08.1951 – trener I klasy w lekkiej atletyce. Aktualnie trener zaplecza Kadry Narodowej, trener realizujący programu Ministerstwa Sportu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Szkoleniowiec Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimnazjon” w Suchym Lesie, a od 2016 roku założyciel i trener UKS Dąb Suchy Las. Były reprezentant Gwardyjskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Poznań.
Jako zawodnik uprawiał chód sportowy. Startował na dystansach od 5 km do 50 km.
W swojej karierze sportowej, która trwała w latach 1972-1978 pokonał na zawodach 1275 km. Na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski seniorów w Bydgoszczy w 1975 roku zdobył srebrny medal w chodzie na dystansie 50 km wynikiem 4:14.01,0 godz. Reprezentant Polski w Pucharze Świata w 1973 roku w Lugano.
Po zakończeniu kariery sportowej został szkoleniowcem w macierzystym klubie. Prowadził zajęcia szkoleniowe z ówczesnymi czołowym zawodniczkami i zawodnikami uprawiającymi chód sportowy takimi jak olimpijczyk z Seulu Zdzisław Szlapkin, reprezentantami Polski  Ewa Musór, Beata Bączyk – Zgarda, Jacek Herok. Od 2009 roku prowadził zajęcia w Uczniowskim Klubie Sportowym w Suchym Lesie szkoląc między innymi Annę Bajon reprezentantkę Polski w prestiżowych zawodach Pucharu Świata.

Pogrzeb odbędzie się dnia 22.11.2017 (środa) na Cmentarzu Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Suchym Lesie przy ul. Borówkowej – 11:30 różaniec, następnie Msza Święta i uroczystość pogrzebowa.

Pogrążonej w smutku rodzinie oraz przyjaciołom w imieniu wielkopolskiej społeczności lekkoatletycznej Zarząd Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki składa najszczersze kondolencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.