Już dziś w katarskim Doha rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. W reprezentacji Polski znalazły się trzy zawodniczki reprezentujące Wielkopolskę. Są to Joanna Fiodorow, Alicja Konieczek i Patrycja Wyciszkiewicz.

Jako pierwsza zmagania rozpocznie Joanna Fiodorow. Eliminacje gr. A rzutu młotem pań zaplanowano dziś na godz. 15:40. Minimum kwalifikacyjne wynosi 72 metry. Augustowianka reprezentująca OŚ AZS Poznań najdalej w tym sezonie rzuciła 74.71, zatem wierzymy w jej pewny awans do finału.

Również dziś wystartuje Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań) w biegu na 3000m z przeszkodami. O godz. 17:55 odbędą się biegi eliminacyjne. Podopieczna trenera Artura Walczaka-Mortezaei wystartuje w pierwszej serii. Do biegu finałowego awansują 3 najszybsze zawodniczki z każdej z 3 serii półfinałowych oraz 6 kolejnych z najlepszymi czasami.

Nieco później swoje starty rozpocznie Patrycja Wyciszkiewicz. Zgłoszona została do sztafety żeńskiej i mieszanej 4x400m. Jako pierwsze odbędą się jutro o godz. 19:00 eliminacje sztafety 4x400m mix (finał w niedzielę o godz. 21.35). Na sztafetę występ sztafety 4x400m kobiet poczekamy natomiast do 5 października. Mamy nadzieję, że w pierwszym składzie „Aniołków Matusińskiego” znajdzie się właśnie poznanianka.

MŚ oglądać będzie można w Eurosporcie 1 oraz TVP Sport, a także online na stronie sport.tvp.pl, platformie Eurosport Player oraz WP Pilot.

Wyniki ONLINE: https://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-championships/iaaf-world-athletics-championships-doha-2019-6033/timetable/byday

Do kibicowania zaprasza Joanna Fiodorow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.